
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 330 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 300 µm |
| Thickness | 330.2 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
Stock: 33764
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02565 | $0.25650 |
| 50 | $0.01965 | $0.98250 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01317 | $6.58500 |
| 1000 | $0.01299 | $12.99000 |
| 3000 | $0.01282 | $38.46000 |
| 5000 | $0.01265 | $63.25000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
